پتروشیمی پردیس پیشگام در حمایت از دانش بنیان ها/ امضای تفاهم نامه با ستاد نانو ریاست جمهوری
شرکت پتروشیمی پردیس در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان، افزایش بهره ­وری و رونق تولید داخلی با ستاد نانو و شبکه تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه همکاری امضا نمود.
شرکت پتروشیمی پردیس در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان، افزایش بهره ­وری و رونق تولید داخلی در سالی که به ابتکار رهبر معظم انقلاب مزین به عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» شده است، با ستاد نانو و شبکه تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه همکاری امضا نمود.

 دکتر غلامرضا جمشیدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در این آیین با اشاره به پیشگام بودن پتروشیمی پردیس در حمایت از شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان داخلی برای بومی سازی 99 درصد از کاتالیست های مورد استفاده در پتروشیمی پردیس و مهندسی معکوس و تأمین قطعات و تجهیزات مورد نیاز بخش های مختلف تولیدی و پشتیبانی شرکت، همکاری با مجموعه های علمی و دانشگاهی کشور برای تولید اوره دوستدار محیط زیست و همکاری های متعدد با ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله ستاد توسعه فناوری نانو گوشه ای از اقدامات پتروشیمی پردیس در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان داخلی و افزایش بهره وری و خودکفایی در شرایط سخت تحریم است.

 

 مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس درخصوص اهمیت تفاهم نامه انجام تست میدانی نانو سیال افزایش دهنده نرخ انتقال حرارت در مجتمع پتروشیمی پردیس گفت: پتروشیمی پردیس اولین شرکت پتروشیمی در سطح کشور است که از این نانوسیال در فرآیند تولید محصول خود استفاده می کند و با توجه به راهبری کارگروه اوره کشور توسط پتروشیمی پردیس، قطعا دستاوردهای مثبت این پروژه در سایر شرکت های اوره ساز نیز عملیاتی خواهد شد.

 

 این تفاهم نامه به منظور انجام تست میدانی نانو سیال انتقال حرارت در پروسه تولید محصول اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس با حضور مدیرعامل و رئیس پژوهش و توسعه شرکت پتروشیمی پردیس، قائم مقام و مدیر کارگروه نفت و گاز شبکه تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس هیئت مدیره و مدیر فنی شرکت آزما سنجش پیشرو و مشاور کارگروه نفت و انرژی پارک فناوری پردیس در دفتر تهران پتروشیمی پردیس به امضای طرفین رسید.

 

 نانو سیال افزایش دهنده تبادل حرارتی بر پایه نانوساختارهای کربنی تولید شده و در انواع مبدل های حرارتی و برودتی، هیترها، بویلرها، چیلرها و ژنراتورها کاربرد دارد. این نانوسیال با ماندگاری و طول عمر حداقل 5 سال باعث افزایش راندمان تجهیزات، افزایش طول عمر قطعات سامانه های مکانیکی، افزایش تبادل حرارتی و بهبود کیفیت مواد در فرایندهای شیمیایی راکتورها، صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش انتشار کربن و آلاینده های زیست محیطی و افزایش مقاومت به خوردگی در تجهیزات و قطعات مکانیکی می شود.

 در پایان این مراسم، تفاهم نامه تست میدانی نانو سیال انتقال حرارت در مجتمع پتروشیمی پردیس برای اجرا در بازه زمانی یکساله به امضای طرفین رسید.

 
تاریخ:
1401/03/22
تعداد بازدید:
2599
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 کل امتیاز:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دفتر تهران : خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه عرفی شیرازی، پلاک 7
کد پستی: 45853-19936 تلفن: 4-88603493-021 نمابر: 88603502-021
مجتمع :استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عسلویه
کد پستی: 11355-75118 تلفن: 8-37323305-077 نمابر: 37323304-077
تماس با امور سهام شرکت پتروشیمی پردیس
تلفن: 88064188-021 88603496- نمابر: 88039042-021
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پتروشیمی پردیس می باشد.
Powered by DorsaPortal